27 listopada 2006

Cmentarne inwestycje.

Dom przedpogrzebowy w nowej części cmentarza przy ulicy Wrocławskiej jest już na ukończeniu. Nowy budynek powstał w ramach rozbudowy cmentarza i będzie służył do ceremonii pogrzebowych. Budynek wygląda bardzo nowocześnie i przykuwa uwagę kierowców jadących Wrocławską. Równie interesujące jest jego wnętrze.

Powstała tam m.in. kaplica, sala pożegnań, a także pokój dla kapłana. Gotowe są również pomieszczenia na piece krematoryjne, ale na razie miasto nie przeznaczyło na ten cel funduszy. „Aktualnie wykonujemy prace wykończeniowe ale budynek będzie prezentował się najlepiej po zamontowaniu oświetlenia, jak pojawi się osiemnaście lamp w kształcie pochodni” – mówił Radiu Zielona Góra Michał Sobierajski majster budowy.
W pobliżu domu przedpogrzebowego powstał także parking na blisko trzysta samochodów i pierwsza kwatera. Kolejne tereny, gdzie można będzie chować zmarłych powstaną w następnym roku.
„Te inwestycje są niezbędne bo powoli kończą się kwatery w starej części cmentarza” – mówią pracownicy administracji cmentarza.
Wraz z początkiem roku nowa część cmentarza zostanie przekazana pod pieczę zarządu Miejskiego Zakładu Pogrzebowego.

Łukasz Woźnicki

(źródło: rzg.pl)

1 komentarz:

Kira pisze...

Hej. Nie zostawiasz za bardzo kontaktu, więc piszę tutaj... Możesz po przeczytaniu skasować :)
Pozwoliłam sobie dodać Twojego bloga do kategorii "Strony prywatne" serwisu http://zielona.cyber-girl.net - jeśli chciałbyś coś dodać albo zmienić, daj znać.

Blog zapowiada się interesująco, będę na pewno zaglądać.