16 listopada 2006

Odbudowa Ogrodu Botanicznego.

Prawie 30 osób przystąpiło do prac przy odbudowie Ogrodu Botanicznego. Ogród będzie się ciągnął od Zespołu Szkół Budowlanych w stronę Wzgórz Piastowskich. Pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego, które wygrało przetarg na realizację inwestycji najpierw postawili baraki na parkingu za „budowlanką” a potem ostro zabrali się do pracy.

Kierownik budowy Marek Stryjak mówił Radiu Zielona Góra, że prace przygotowawcze obejmują wycinkę drzew przeznaczonych do usunięcia. W ich miejscu będą nowe nasadzenia zgodnie z projektem. Ruszyła też budowa kas, w których trzeba będzie uiszczać opłaty. Dorośli za wstęp do ogrodu zapłacą dwa złote, a młodzież złotówkę.
Zadanie jest podzielone na dwa etapy. W pierwszym powstają właśnie kasy i sam ogród, w drugim ma zostać wybudowany parking i budynek socjalny. Zgodnie z umową pierwsza część zadania musi się zakończyć do 31. grudnia i jeśli pogoda nie spłata figla to się uda do tego czasu przeprowadzić większość nasadzeń. Wszystkie prace mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.
Wybudowanie i zagospodarowanie trzech hektarów Ogrodu Botanicznego będzie kosztowało ponad trzy miliony złotych.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)

2 komentarze:

snook pisze...

dzieki Ci za tę stronę,odwiedzam ją bardzo często,mimo,że nigdy nic nie napisałem..wiem,ze jest dużo osob które tu zaglądają,więc dalej pracuj,bo patrzenie na Focus Park jak sie buduje czy inne inwestycje w naszym mieście,to prawdziwa przyjemność,pozdrawiam i dzieki:)

Bart pisze...

Zgadzam się z przedmówcą, bo choć nigdy nic nie pisałem również zaglądam na tę stronę bardzo często, zawsze jak zasiadam do Internetu, by zobaczyć czy są jakieś nowe tematy, a przede wszystkim ZDJĘCIA! Tak trzymaj dalej! Świetna strona! I staraj się jak najczęściej zamieszczać kolejne zdjęcia z budowy FOCUS PARKU, bo to dla Zielonej Góry bardzo ważna inwestycja. Rób to co robisz dalej. Chwała Tobie. :)