03 listopada 2006

OHP na Zamenhofa.

Na razie wielki plac budowy, za kilka lat być może wizytówka miasta. Przy ulicy Zamenhofa trwa remont siedziby Ochotniczego Hufca Pracy. Przypomnijmy przeprowadzka OHP nastąpiła wiosną tego roku, ale do tego, aby cały budynek mógł tętnić życiem jeszcze droga daleka. W tej chwili prócz Komendy Wojewódzkiej OHP mieści się tam także Mobilne Centrum Informacji Zawodowej oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

„Zmierzamy do końca drugiego etapu prac. Polega on na uruchomieniu internatu i stołówki. W ramach trzeciego będą: warszaty szkoleń i centrum szkolenia kadr. Teraz kończymy dach. Z PFRON otrzymaliśmy ponadto dofinansowanie na budowę windy dla niepełnosprawnych” – mówi Mieczysław Kijewski – komendant wojewódzki OHP.
Koszt samej windy wyniósł 144 tysiące złotych.
Trwają również prace nad budową boisk szkolnych i pomieszczeń, w których odbywałyby się zajęcia. Tempo prac jest w miarę szybkie, bo komenda chce wykorzystać wszystkie środki finansowe przeznaczone na ten rok i już starać się o kolejne.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całość powinna być gotowa w 2008 roku. Dodajmy, że koszt remontu wynosi siedem i pół miliona złotych.

Maciej Noskowicz

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: