21 grudnia 2006

Budowa Focus Park Zielona Góra - Wojewoda uchyli pozwolenie?

Praca wre, mury pną się do góry, ale wciąż nie wiadomo, czy pozwolenie na budowę jest wydane zgodnie z prawem. Dwa miesiące temu informowaliśmy w Radiu Zielona Góra, że powstanie na terenie byłej Polskiej Wełny centrum handlowego Focus Park stoi pod znakiem zapytania. Chodzi między innymi o różnice w interpretacji przepisów dotyczących sklepów wielkopowierzchniowych. Urząd Miasta twierdzi, że w Focus Park żaden sklep nie będzie miał więcej niż dwa tysiące metrów kwadratowych, a więc nie ma problemu. Tymczasem wojewoda zastanawia się czy powierzchni poszczególnych obiektów w Focus Park nie należy sumować. Wtedy na pewno powierzchnia całkowita grubo przekroczyłaby granicę dwóch tysięcy metrów.

Dzisiaj architekt miejski Halina Łowejko jest głęboko przekonana, że pozwolenie na budowę na pewno nie będzie uchylone. Jakiś czas temu Sąd Administracyjny w Gorzowie uchylił nasz plan zagospodarowania śródmieścia, a w skład śródmieścia wchodzi również Focus Park. Według Haliny Łowejko budowa centrum handlowo-rozrywkowego i ostatnia decyzja sądu nie mają ze sobą nic wspólnego. Takiej pewności nie ma już wojewoda Wojciech Perczak, który cały czas podtrzymuje, że zastanawia się nad uchyleniem pozwolenia na budowę Focus Parku. Według niego nie wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Co konkretnie? Tutaj już nie jest taki precyzyjny. „Pewne uchwały rady miasta są niezgodne z prawem” – ucina wojewoda. Perczak rozmawiał wczoraj o Focus Park z prezydentem Zielonej Góry Januszem Kubickim. „Nie wdawaliśmy się w szczegóły. Zadeklarowałem tylko, że zrobimy wszystko, aby naprawić wcześniejsze błędy. Mam nadzieję, że pozwolenia nie trzeba będzie uchylać” – mówi Kubicki.
Na terenie Polskiej Wełny nikt się spotkaniami na szczycie nie przejmuje, praca idzie do przodu. Inwestor cały czas przekonuje, że otworzy centrum pod koniec 2007 roku.

Michał Korościel

(źródło: rzg.pl)

1 komentarz:

gorzowianka pisze...

ciekawa stronka, skad ten pomysl??