21 grudnia 2006

Remont Szkoły Muzycznej wypali?

"Pół miliona złotych na remont Szkoły Muzycznej to moja zasługa" – mówi lubuski poseł LPR Krzysztof Bosak. Dziś na tle odrapanej elewacji szkoły przy Alei Niepodległości przybliżył dziennikarzom kulisy zgłoszonej przez niego poprawki do budżetu, dzięki której ten zaniedbany budynek doczeka się wkrótce remontu.

Bosak opowiadał, że uzyskał poparcie dla swojej poprawki trzech klubów koalicyjnych i w końcu obiekt, który jest wpisany do rejestru zabytków doczeka się odnowy.
Absolutne minimum, które pozwoli wyremontować elewację, to trzysta tysięcy złotych. „Jest szansa, że pozostałe dwieście tysięcy pozwoli zaadaptować na klasy pomieszczenia piwniczne" – przekonuje Bosak.
Dyrektor szkoły Anna Szmidt mówi, że byłaby bardzo zadowolona z takiego obrotu sprawy, choć obawia się, że remont elewacji może pochłonąć więcej środków niż wstępnie zaplanowano. „Na razie znamy zakres prac, wiemy co trzeba wykonać, ale o kwotach zdecydują wyniki przetargów” – wyjaśnia dyrektor.
Jeśli sprawdzi się optymistyczny wariant i uda się stworzyć sale lekcyjne w piwnicy, to w znacznym stopniu rozwiążą się problemy lokalowe szkoły. „W 1962 roku w obu budynkach mieliśmy 260. uczniów, teraz mamy prawie 400., a do dyspozycji te same dwa budynki" – mówi dyrektorka szkoły.

Piotr Gawron

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: