13 stycznia 2007

Budżet miasta: "Prawie dogadani"

Nie będzie wycinki drzew na dużą skalę w pobliżu strefy aktywności gospodarczej, będą środki na rewitalizację części starówki w pobliżu ulicy Tylnej, czy skatepark na Kaczym Dole. To tylko niektóre efekty spotkania do jakiego doszło dziś w magistracie, w którym oprócz delegacji urzędu miasta uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klubów radnych. Radni Lewicy i Demokratów, Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej wychodzili dziś z sali konferencyjnej Urzędu Miasta raczej zadowoleni mówiąc, że w prawie 90% spraw udało się osiągnąć porozumienie.

Zapytaliśmy przewodniczącego rady o to z jakich poprawek jest zadowolony? Urbaniak wspomniał o zabezpieczeniu środków na przedszkole na Zastalowskim. Wiceprzewodniczący Rady i nauczyciel Jacek Budziński uważa, że dobrą decyzją jest to, że w placówkach oświatowych pojawi się monitoring za 500 tysięcy złotych.
Radny Lewicy i Demokratów Edward Markiewicz jest optymistą, jeśli chodzi o przebieg najbliższej sesji. „Być może przedyskutujemy pojedyncze sprawy, ale budżet dopniemy na dzisiejszych negocjacjach”.
Już po spotkaniu z radnymi Radio Zielona Góra rozmawiało z wiceprezydentem Krzysztofem Kaliszukiem. Według Kaliszuka największym sukcesem miasta jest to, że w 2007 roku nie będzie się tworzyć dokumentacji „na półkę". "Powstaną te, które mają szanse na realizacje" - mówił wiceprezydent.
Otwarta pozostaje kwestia lokalizacji hali widowiskowo-sportowej. Kaliszuk tłumaczy, że nie wiadomo jeszcze czy udałoby się pozyskać środki unijne na halę usytuowaną na terenie miasta. Na razie zarezerwowano w budżecie środki na dokumentację obiektu.

Piotr Gawron

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: