23 stycznia 2007

Nieporozumienie wyjaśnione?

Nieporozumienia wyjaśnione – jest zgoda na budowę basenu i hali widowiskowo-sportowej w jednym miejscu. Właśnie o nieporozumieniu i nieodpowiedniej interpretacji pewnych wypowiedzi mówili dziś na wspólnej konferencji prasowej na temat budowy centrum rekreacyjnego prezydent Janusz Kubicki i posłanka PO Bożenna Bukiewicz.

Jeszcze wczoraj radni prawicy w ostrych słowach krytykowali Kubickiego za pomysł ulokowania hali i basenu w jednym miejscu. Miało to według nich utrudnić pozyskanie środków z Unii Europejskiej na te inwestycje. Dziś Bukiewicz zapewniała, że po konsultacjach z wiceprezydentem Kaliszukiem – ekspertem w sprawie środków unijnych, jest przekonana, że żadnych trudności nie będzie. Tak więc po kłótniach pozostało wspomnienie, i mimo, że na konferencji prasowej zabrakło przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości, Kubicki i Bukiewicz zapewniali, że wszyscy są już dogadani.
Kompromis, o którym mowa to hala i basen przy ulicy Urszuli. Ma to być jedno zadanie inwestycyjne, natomiast dwa osobne obiekty połączone łącznikiem. „W części wspólnej mają znaleźć się między innymi klub fitness czy bawialnia dla dzieci, czyli infrastruktura z której będą korzystać zarówno goście hali jak i basenu” – argumentowała dziś posłanka Bukiewicz. Z kolei prezydent Kubicki zapewniał, "że basen będzie z bajerami", czyli zjeżdżalnią i brodzikiem. Hala ma być obiektem, który umożliwi organizowanie w Zielonej Górze zawodów rangi międzynarodowej.
Politycy nie mówili dziś dużo o kosztach, które mają być znane po sporządzeniu dokumentacji. Jednak według Kubickiego inwestycja powinna zamknąć się w kwocie 80 milionów złotych.

Piotr Gawron

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: