26 lipca 2007

Nowa konstrukcja Palmiarni już stoi

Starej zielonogórskiej Palmiarni już nie ma. Robotnicy kończą rozbierać szkielet poprzedniego obiektu i na dniach rozpocznie się szklenie nowej konstrukcji. Jej montaż dobiega końca. Pracom z zaciekawieniem przyglądają się zielonogórzanie spacerujący w okolicach Winnych Wzgórz.

„Trochę szkoda dawnej Palmiarni, ale projekt nowej jest nowoczesny i dobrze się prezentuje. Widać, że roboty posuwają się naprzód, będzie ładnie” – mówili nam mieszkańcy okolic.
Andrzej Grześkowiak, kierownik robót z firmy Skanska zapowiada, że już niedługo zielonogórzanie zobaczą – najpierw z zewnątrz – nowy obiekt. „W tym tygodniu planujemy zakończenie rozbiórki, a później zaczniemy szklić. Do tej pory wszystko idzie sprawnie – nie ucierpiały rośliny, ani rybki” – zapewniał Radio Zielona Góra.
Zielonogórzanie ubolewają, że Palmiarnia jest zamknięta, zwłaszcza teraz, gdy odwiedzają ich znajomi. Potwierdzają, że Palmiarnia jest jednym miejsc, gdzie zazwyczaj zabierają swoich gości. Także turyści żałują, że nie mogą zajrzeć na Winne Wzgórza.

Sylwia Misiak
(źródło: rzg.pl)fot. Wrzawka

1 komentarz:

chuda pisze...

ladne fotki zrobiles #########