04 sierpnia 2007

Jest lokalizacja dla Contrako

Czy to koniec kłopotów z nową lokalizacją dla warsztatu samochodowego firmy Contrako? Wszystko wskazuje na to, że tak. Firma jeszcze w tym roku ma się przenieść na ulicę Zachodnią. Przypomnijmy, że firma obecnie znajduje się na ulicy Podgórnej, naprzeciwko Urzędu Miasto. Contrako musi się jednak stamtąd wynieść w związku z innymi planami miasta dla tych terenów.

Akcja szukania nowego miejsca dla warsztatu trwa już dobre kilka miesięcy. Wszystkie dotychczasowe propozycje magistratu odpadały, albo ze względu na protesty mieszkańców, albo dlatego, że nie podobały się właścicielowi Contrako. Teraz wydaje się, że poszukiwania dobiegają końca. Magistrat zaoferował Contrako tereny na ulicy Zachodniej obok stacji napełniania gazem. „Oddamy im około tysiąca metrów kwadratowych tej działki, umorzymy blisko 200 tysięcy długu jakie Contrako ma wobec miasta, a w zamian właściciel warsztatu odda nam 3 tysiące metrów kwadratowych ziemi przy ulicy Batorego” - mówi Zdzisław Szczepański - naczelnik wydziału geodezji.

Takie rozwiązanie pasuje także właścicielowi Contrako Ireneuszowi Cieślakowi. „Jestem już wycieńczony tymi poszukiwaniami” - zdaje się mówić Cieślak. Miasto będzie chciało sfinalizować całą sprawę jak najszybciej, najlepiej w ciągu dwóch najbliższych miesięcy. Na Magistrat naciska znany w Zielonej Górze biznesmen Giulio Piantini. Włoch buduje już biurowiec naprzeciwko Urzędu Miasta, a na terenach obecnie zajmowanych przez Contrako chce stawiać kolejne. Piantiniemu zależy na czasie, a miasto takiego inwestora lekceważyć nie może.

Michał Korościel

(żródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: