31 sierpnia 2007

Na Zamkowej będzie parking albo biurowiec

Sześcio a nawet ośmiopiętrowy budynek handlowo-usługowy lub kilkupoziomowy parking - takie obiekty mogą powstać na terenie, gdzie dziś jest Ruski Rynek.

Przypomnijmy, już kilka razy pisaliśmy o targowisku przy ul. Zamkowej. Najpierw w momencie, gdy sprzedawcy pierwszy raz dowiedzieli się, że muszą zwijać manatki. Później przy okazji ich kolejnych protestów. Ludzie burzyli się, że po 15 latach władze miejskie pozbywają się ich. Niektórzy byli załamani. Nie wyobrażając sobie życia bez handlu. Żale jednak na niewiele się zdały.

Teraz trzy miesiące na decyzję

Miasto wypowiedziało umowę handlowcom. Ci mieli się wyprowadzić już w styczniu. Wciąż jednak handlują. Płacąc za wodę, prąd oraz opłatę targową. Jak się teraz okazuje do końca tego roku, a może i dłużej, będą oni mogli spokojnie prowadzić swoją działalność. Miasto dopiero co złożyło wniosek o wydanie decyzji o warunkach zagospodarowania tego terenu. Bo żeby działkę móc sprzedać, musi być znane jej przeznaczenie. Biuro planowania przestrzennego ma dwa, trzy miesiące na odpowiedź. Przetarg na sprzedanie tego terenu zostanie więc ogłoszony nie wcześniej niż na przełomie roku. A to oznacza, że handlowcy będą mieli jeszcze trochę spokoju.
Ale przy okazji zawirowań wokół Ruskiego Rynku już wiemy, jakie są konkretne plany urzędników związane z tym terenem.

Gwarantuje dobrą sprzedaż

- W piśmie złożonym do biura wnioskowałem o postawienie w tym miejscu sześcio, a nawet ośmiopiętrowego obiektu. Takiego, który spełniałby funkcję handlowo-biurowo-mieszkalną. Z takim zagospodarowaniem gwarantuję bardzo dobrą sprzedaż tego gruntu - zdradza Zdzisław Szczepański z magistratu.


Jak się jednak dowiedzieliśmy nieoficjalnie istnieje jeszcze inna koncepcja zagospodarowania tego terenu. Ze źródeł zbliżonych do władz miasta wiemy, że w planach zamiast budynku jest postawienie kilkupoziomowego parkingu. Oficjalnie jednak na ten temat nikt nie chciał się wypowiadać. - Ja nic nie wiem - enigmatycznie ucina rozmowę Monika Praska z biura przestrzennego planowania.
Co ciekawe jednak, ten drugi pomysł bardziej podoba się mieszkańcom okolicy. Ci od dawna narzekają na brak miejsc parkingowych. - Biurowców, sklepów i galerii mamy już sporo pod nosem. A parking by się przydał nowoczesny - mówią mieszkańcy.

(źródło: gazetalubuska.pl)

Brak komentarzy: