27 sierpnia 2007

Ruszyła budowa nowej remizy strażackiej

Przetarg na budowę pierwszej części nowego budynku zielonogórskich strażaków wygrała firma Butterfly. Prace przy rondzie Rady Europy już ruszyły.

- Na początek wybudujemy część koszarową, czyli pomieszczenia dla strażaków - mówi Waldemar Michałowski, komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Znajdą się tam biura, łazienki i pomieszczenia do odpoczynku. Atrakcją dla gaśniczych będzie na pewno niewielka oranżeria, w której będą mogli spędzać wolny czas. - Nowością w Zielonej Górze będzie komora do ćwiczeń dymowych. Do tej pory nasi ochotnicy musieli jeździć na takie ćwiczenia aż do Świebodzina - tłumaczy Michałowski. W części koszarowej nie zabraknie też wieżyczki do ćwiczeń na wysokości i pomieszczenia dla ratowników wodnych.

Do nowej siedziby przy ul. Sulechowskiej przeniosą się strażacy, którzy do tej pory dyżurowali na terenie Zastalu. - Teraz będzie nam łatwiej wyjechać do wezwania. Z nowej siedziby mamy blisko do Strefy Aktywności Gospodarczej, która przecież jest terenem o zwiększonym zagrożeniu pożarowym - mówi komendant.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Brak komentarzy: