31 sierpnia 2007

Sprawa CB odłożona

Centrum Biznesu na razie nie do ruszenia. Prezydentowi nie udała się próba nakłonienia radnych do wyjścia z miejskiej spółki i określenia zasad zbycia jej udziałów. Po wniosku formalnym PiS debata nad sprzedażą CB została przesunięta o miesiąc. Zdaniem większości radnych zbyt wiele wątpliwości pozostało niewyjaśnionych aby zdecydować się na podobny krok.

„Jest to zbyt poważna transakcja, żeby decydować się na nią tylko na podstawie wizji Prezydenta” – mówił nam radny PiS Jacek Budziński. Z kolei dla radnych Platformy Obywatelskiej nie bez znaczenia była kwota jaką miasto może uzyskać na sprzedaży Centrum Biznesu. Według władz może to być nawet 20 milionów złotych. „Więcej zarobimy sprzedając samą nieruchomość, a nie całą spółkę” – przekonywał radny PO Artur Zasada.
Janusz Kubicki chce sprzedać spółkę razem z jej siedzibą i parkingiem przed obiektem, a w tym miejscu miałby postać wielki obiekt handlowo-usługowy z podziemnymi parkingami i przejściem ulicznym. „Zgłosiło się do nas dwóch poważnych inwestorów i mamy nadzieje, że decyzja rady ich nie spłoszy” – mówił wiceprezydent Mariusz Woźniak.
Sprawa Centrum Biznesu będzie teraz omawiana na komisjach rady miasta.

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: