02 września 2007

Focus Park jednak poza śródmieściem

Wreszcie zielonogórzanie nie muszą się bać, że zostanie wstrzymana budowa Focus Parku. Radni przyjęli uchwałę, dzięki której budowa galerii odbędzie się zgodnie z prawem.


Przypomnijmy. Pod koniec ub.r. wojewoda zagroził, że wstrzyma budowę Focus Parku. Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał wówczas, że plan zagospodarowania przestrzennego śródmieścia powstał niezgodnie z przepisami. Plan miejscowy pozwalał na budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. Wojewoda uznał jednak, że w przypadku galerii w Polskiej Wełnie plan zagospodarowania przestrzennego pozwalał przeznaczyć na cele usługowe tylko 0,19 ha powierzchni byłego zakładu, a zgodzono się na 6 ha.

Na początku stycznia rada miasta wniosła skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego na wyrok WSA. Do tej pory nie ma prawomocnego wyroku w tej sprawie.

Zielonogórscy radni znaleźli sposób, żeby uniknąć ewentualnego wstrzymania budowy. Trzeba było uchwalić nowy plan miejscowy dla terenu Polskiej Wełny. Całe śródmieście zostało podzielone na trzy części. - Teren Focus Parku wykroimy ze śródmieścia - tłumaczy Mariusz Woźniak, wiceprezydent.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Brak komentarzy: