27 września 2007

Na rogu Batorego i Chopina będą biura, sklepy i mieszkania

W centrum Zielonej Góry ruszyła budowa nowoczesnego biurowca. To jedna z najbardziej interesujących inwestycji mieszkaniowych w mieście. Kilka dni temu firma Invest Nieruchomości rozpoczęła sprzedaż pomieszczeń w nowej kamienicy. Budynek powstanie na rogu ulic Kupieckiej i Chopina.
Budynek z jednej strony jest dopasowany stylem do sąsiednich kamienic. Z drugiej strony architekt postawił na nowoczesność - przeszklone i aluminiowe powierzchnie.

Kamienica ma spełniać trzy funkcje: handlową, biurową i mieszkaniową. - Zamieszkać można na najwyższym, czwartym piętrze. Mamy tam cztery mieszkania. Jedno już zostało sprzedane - mówi Marek Bryl, przedstawiciel Invest Nieruchomości. Mieszkania mają powierzchnię od 59 do 91 m kw. W rzeczywistości mieszkania, w których jest skośny dach, mają większy metraż, bo podłoga pod skosem nie jest wliczana w sprzedawaną powierzchnię.

Mieszkania będą oddawane do użytku w tzw. stanie deweloperskim, to znaczy do samodzielnego wykończenia. Do każdego mieszkania będą doprowadzone wszystkie media. Ceny mieszkań to od 4,9 do 5 tys. zł netto za metr kwadratowy. To jedne z najdroższych mieszkań w Zielonej Górze. - Klient płaci za najwyższą jakość wykończenia. Na przykład wszystkie wykończenia na klatce schodowej będą wykonane z granitu. Poza tym to świetna lokalizacja - zachwala Bryl.

Pierwsze, drugie i trzecie piętro przeznaczone są na biura. Tu również część lokali zostało zarezerwowanych. - Pomieszczenia i winda w budynku są przystosowane do osób niepełnosprawnych, więc osoby na wózkach nie będą mieć najmniejszego problemu, żeby się tu poruszać - zapewnia Bryl. Na parterze budynku jest miejsce na dwa wielkie sklepy o powierzchniach 146 i 92 m kw.

- Budynek na pewno zachowa swój wyjątkowy wygląd, bo nie będzie można wieszać na nim reklam. Jeśli któryś z właścicieli będzie chciał na elewacji wywiesić szyld, będzie potrzebował zgody pozostałych mieszkańców - wyjaśnia przedstawiciel firmy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra


Brak komentarzy: