04 września 2007

Polska Wełna ruszy za rok

W środę w Rybniku świętowane jest otwarcie Focus Parku. Na nasz obiekt musimy jeszcze poczekać kilkanaście miesięcy. Ale postęp prac już widać.

Dziś firma Parkridge otwiera swój pierwszy Focus Park. Z pompą. Wielką pompą. - Na scenie w rynku wystąpi między innymi Boney M, Doda, Justyna Steczkowska - zapowiada Agnieszka Drucis z firmy Parkridge. - W studiu telewizyjnym będzie Oliwier Janiak i Omenaa Mensah. Modę będzie prezentować na pokazie między innymi Ilona Felicjańska.
Zaplanowano koncert w rynku, relacje z samego centrum handlowo-rozrywkowego, pokaz sztucznych ogni...

Oprawa jest szczególna, bo to otwarcie pierwszego obiektu Focus Park w Polsce. Potem jeszcze będzie Bydgoszcz, a mniej więcej za rok Zielona Góra. Czy my też możemy liczyć na takie imprezy? - Postaramy się, by było równie ciekawie - zapewnia A. Drucis.

Dobiorą kolor do zabytku

Ale na to musimy jeszcze trochę poczekać. Według wstępnych planów, otwarcie zielonogórskiego kompleksu odbędzie się za rok w sierpniu, ale być może nawet kilka tygodni później. Wszystko zależy od postępów w budowie. A te już widać, chociaż prace są o kilka tygodni spóźnione. - Roboty żelbetowe mamy zaangażowane w ok. 50 procentach. W tym roku stanąć ma główny gmach Focus Parku - mówi Arkadiusz Gawron, dyrektor zielonogórskiego projektu w firmie Parkridge. - W październiku wchodzą na plac budowy firmy instalacyjne. Już stanęły też rusztowania przy zabytkowym budynku. Przygotowujemy się do renowacji tych obiektów. W tej chwili skuwany jest tynk i naprawiane pęknięcia.

Odnowieniem budynków Polskiej Wełny zajmuje się firma Toman Henry z Bydgoszczy. Jaki kolor będzie miała elewacja, jakie okna zostaną wstawione do zabytkowego budynku? Na razie nie wiadomo. - Projekt tych robót już oczywiście mamy, ale wszystko to może się zmienić - tłumaczy A. Gawron. - Konserwator zabytków na podstawie tego, co zastanie w budynku, wybierze odpowiednią kolorystykę, rodzaj stolarki...

Mają kolejne plany

Ostatnie dni są dość korzystne dla firmy Parkridge. Zielonogórscy radni zmienili właśnie plan zagospodarowania tego terenu i wpisali tam handel wielkopowierzchniowy. Nie ma więc już zagrożenia wstrzymania prac - a było, ponieważ zaskarżono do wojewody pozwolenie na budowę Focus Parku. Teraz plan jest zgodny z pozwoleniem i w papierach wszystko gra.

Firma przygotowuje się nawet do kolejnych inwestycji.

- Kupiliśmy drugi zabytkowy budynek i przygotowujemy właśnie projekt jego zagospodarowania, czyli kolejny etap inwestycji - zapowiada A. Gawron. - Chcemy, by kompleks stanowił spójną całość.
Nasi Czytelnicy przypominają przy okazji, że na tym budynku wisi kultowy neon "Polska Wełna”. - Czy mógłby zostać na budynku? - dopytują się. - Przecież to pamiątka...
- Nie odżegnujemy się od przeszłości Polskiej Wełny, nawet organizujemy muzeum w Focus Parku - mówi dyrektor. - I też życzenia zielonogórzan postaramy się wziąć pod uwagę.

Alicja Bogiel

(źródło: gazetalubuska.pl)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

ta firma to thomann hanry, a nie toman henry!