21 września 2007

Znów za mało pieniędzy

Plan ratunkowy dla zadaszonego boiska. Taki obiekt władze Zielonej Góry chcą postawić przy Gimnazjum nr 2. Dzisiaj jednak, po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że do realizacji inwestycji trzeba będzie dopłacić 600 tysięcy złotych.

„To spora suma ale uda nam się ją znaleźć bez zwiększenia deficytu budżetowego, bo kilka zadań zostało połączonych lub wycofanych. Boisko będzie nas teraz kosztowało prawie dwa miliony złotych, ale w przyszłym roku przy szkole stanie nowy obiekt" – przekonywał wiceprezydent Mariusz Woźniak.
Decyzja czy tak rzeczywiście się stanie zależeć będzie od radnych, którym przyjdzie zadecydować o przesunięciach w budżecie. Wiadomo już, że pomysł nie podoba się Prawu i Sprawiedliwości. „Zbudujmy tam boisko ze sztuczną nawierzchnią, a resztę funduszy przeznaczmy na obiekt przy kolejnej szkole. Możemy też dołożyć więcej pieniędzy i postawić salę gimnastyczną" – mówił radny PiS Jacek Budziński.
Sprawa boiska przy Gimnazjum nr 2 rozstrzygnie się na najbliższej sesji Rady Miasta. Dłużej poczekamy na wyniki przetargów na projekty sześciu kolejnych obiektów. Nierozstrzygnięte zostaną przesunięte na następny rok.

Łukasz Woźnicki

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: