10 października 2007

Budowa kameralnego osiedla domków szeregowych w Zielonej Górze

Zielonogórska firma San-Bud rozpoczyna kolejną inwestycję mieszkaniową. Od kilku miesięcy trwa już budowa bloku przy ul. Strumykowej. Teraz San-Bud ruszył z budową domów szeregowych. Ma ich być 17. Będą tą parterowe budynki z użytkowym poddaszem. Każdy będzie mieć powierzchnię ok. 110 m kw.

Zobacz powiekszenie

Jak domy będą wyglądać? Na parterze projektant zaplanował duży salon z kominkiem, kuchnię, jadalnię, hol, pomieszczenie gospodarcze i łazienkę. Na górze mają się znaleźć trzy sypialnie, łazienka z oknem i garderoba. Deweloper ma w swojej ofercie różne projekty domów. Te środkowe będą mieć zadaszone wiaty od garażu. Większość domów nie ma piwnic. Skrajne domy mają garaże. Natomiast w domach, które będą podpiwniczone, znajdzie się miejsce aż dla dwóch aut. Tu dodatkowo będą jeszcze pomieszczenia gospodarcze na poziomie piwnicy.

Domy będą ułożone kaskadowo, podobnie wyglądają domy na os. Cegielnia. Dominować będzie kolorystyka brązowo-beżowa. Drzwi i okna mają mieć barwę złotego dębu.

Wykonawca zadba o zagospodarowanie terenu wokół szeregowców. Na osiedlu zostanie wybudowana droga wewnętrzna i podjazdy do domów. Osiedle ma być ogrodzone i zamknięte bramą na pilota. Planowany termin ukończenia inwestycji to wiosna 2008 r.

Dużą zaletą domów jest lokalizacja. Do ul. Źródlanej jest dobry dojazd od strony ul. Batorego. Stąd jest bardzo blisko do sklepów, szkoły i przedszkola. A dookoła jest mnóstwo zieleni.

Ceny domów to 470 tys. zł z VAT. W cenie zawarty jest już koszt gruntu. Domy będą oddawane do użytku do indywidualnego wykończenia.

Mirosława Dulat
Źródło: gazeta.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

O jaaa, tuż przy moim osiedlu. Rozumiem, ze ziemii brakuje, ze ludzie chcą mieszkac, ale troszke szkoda, bo jeszcze niedawno biegały tam sarny;)