04 października 2007

Coraz bliżej hali i basenu

Mamy projektanta basenu i hali – komisja konkursowa wybrała dzisiaj najlepszą ofertę na projekt najsłynniejszego, choć jeszcze niezrealizowanego zielonogórskiego obiektu. Zwyciężyła propozycja przedstawiona przez Pracownie Projektową Szczuraszek i Dominiczak z Ostrowa Wielkopolskiego.

Odpadły trzy inne oferty, w tym dwie zgłoszone przez firmy z Zielonej Góry. „Wygrała najkorzystniejsza finansowo. Obiekt ma być jak najtańszy, funkcjonalny, a koszty jego użytkowania nie mogą przygnieść nas do ziemi. Chciałbym aby ta firma jak najszybciej zabrała się za prace” – wyjaśnia prezydent Janusz Kubicki.
A gotowość do pracy deklarował już dzisiaj jeden z szefów pracowni, z którym udało nam się skontaktować. Paweł Dominiczak zdradził nam też najważniejsze elementy przedstawionej miastu koncepcji.
Ze wstępnych przymiarek urbanistycznych wynika, że dominować nad otoczeniem będzie na pewno hala sportowa, którą przewidziano na 6 tysięcy osób. Mniejszą powierzchnię zajmie basen, skonstruowany ekonomicznie dzięki systemom odzyskiwania energii. „Obiekt na pewno będzie atrakcyjny wizualnie i dopasowany do otoczenia z ekonomicznym uwzględnieniem potrzeb mieszkańców”- zapewniał Paweł Dominiczak.
Jeśli nie wpłyną żadne protesty, w przyszłym tygodniu władze miasta podpiszą umowę z projektantem. Droga do tego momentu była wyboista, a termin zakończenia negocjacji wielokrotnie przekładany. „Po prostu dmuchamy na zimne i chcemy wszystko przygotować profesjonalnie” – wyjaśniał Robert Jagiełowicz, pełnomocnik prezydenta do spraw budowy basenu i hali.
Także zielonogórzanie, z którymi rozmawialiśmy, są zwolennikami dmuchania na zimne. Mają już dość obietnic i zapewnień, a czekają na moment, w którym będą już mogli pływać.
Od momentu podpisania umowy projektant będzie miał dziesięć miesięcy na przedstawienie projektu razem z pozwoleniami na budowę. Wtedy rozpoczną się poszukiwania wykonawcy inwestycji.

Łukasz Woźnicki
Żródło: rzg.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Taaa..już widzę ten basen... bida z nędza pewnie... to będzie 2 basen z ulicy Wyspiańskiego..no może dodadzą jakąś zjeżdżalnie i jakuzzi i to wszystko... a to powinien być taki aqua park jak w Krakowie..stał by się atrakcją turystyczną i ściągnął by więcej ludzi do miasta... i sam by się utrzymał.