18 października 2007

Droga przez park

Długie przymiarki, burzliwa dyskusja, a teraz szybkie działania. Miasto wyłoniło firmę, której zadaniem jest opracowanie koncepcji drogi łączącej ulicę Wyszyńskiego z Botaniczną. To oznacza, że obrońcy Parku Piastowskiego i spokoju na ogródkach działkowych muszą pogodzić się z myślą, że Park przetnie dwupasmowa ulica.

Przetarg wygrała firma RAL Rajmunda Liberskiego i do końca listopada ma przedstawić koncepcję. Potem rozpoczną się prace projektowe. „Nad tą koncepcją będziemy dyskutować, zdecydujemy np. czy na wlocie do Botanicznej na wysokości Tatrzańskiej będzie rondo, czy zwykłe skrzyżowanie. Koncepcja ma bowiem przewidywać dwa rozwiązania” – wyjaśnia naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich Alicja Makarska.
Wiadomo, że droga będzie mieć kilometr długości. Wzdłuż niej będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Koncepcja obejmuje też projekt oświetlenia, kanalizacji, podziemnego przejścia dla pieszych na wysokości Parku Piastowskiego oraz ustawienia ekranów dźwiękochłonnych.
Konsultacje miasta z mieszkańcami w sprawie przebiegu drogi już się zakończyły. Ewentualne protesty będzie można wnieść dopiero na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Sylwia Misiak
Źródło: gazeta.pl

Brak komentarzy: