29 października 2007

Hermes do likwidacji

Kolejny z reliktów PRL-u ma zostać zrównany z ziemią. Od kilku miesięcy mówi się o planach zburzenia Centrum Biznesu. Wszystko wskazuje na to, że podobny los czeka Dom Handlowy „Hermes”. Właściciel obiektu - Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” prowadzi rozmowy z irlandzkim inwestorem, który chce postawić tam dwa nowe budynki.

„Jeden o charakterze handlowym, a drugi z miejscem na biura i usługi. Większy miałby liczyć cztery lub osiem kondygnacji i być w kształcie podkowy obejmującej pierwszy z budynków. W planach jest także utworzenie dwóch kondygnacji podziemnych parkingów” - opowiada Janusz Makowski, prezes spółdzielni „Społem”.
Janusz Makowski zapewnia, że przedsiębiorcy działający w Hermesie będą mogli skorzystać z powierzchni w nowym obiekcie. Sam Społem zresztą budynku sprzedawać nie zamierza lecz chce współuczestniczyć w przedsięwzięciu. „Wymieniliśmy z inwestorem listy intencyjne, w których zakładamy, że obydwie strony przystąpią do zmiany charakteru domu handlowego. Co będzie dalej zobaczymy” - dodaje prezes Makowski.
Spółdzielnia „Społem” może liczyć na poparcie władz Zielonej Góry, które dążą do zmian w śródmieściu. „Hermes jest reliktem, który już dawno nie spełnia swojej roli. W obecnej formie nie można zmienić jego funkcji więc konieczne jest wyburzenie obiektu. Raczej nikt nie będzie po nim płakał” - przekonuje wiceprezydent, Mariusz Woźniak.

Łukasz Woźnicki
Źródło: rzg.pl

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

O jak pieknie, jak pieknie! Nie ma co sie szczypac, dawac od razu tego osmiopiętrowca ;)
Jesli to nie czcze gadki to nasze centrum zmieni sie nie do poznania

eye pisze...

swietny pomysl, czym predzej tym lepiej

Anonimowy pisze...

W końcu coś się zmieni w centrum. Tylko żeby jescze wyburzyli Cb i dom handlowy i żeby coś zrobili z tym szaro burym wierzowcem za PGNIG.