03 października 2007

Remont w Palmiarni do końca marca

Przesunął się termin oddania do użytku kolejnej ważnej inwestycji w centrum miasta. Trzy miesiące później niż planowano zakończą się prace remontowe zielonogórskiej Palmiarni. Obiekt będzie gotowy pod koniec marca przyszłego roku, a zwiedzać go będzie można dopiero od połowy kwietnia.

W tej chwili rozpoczął się kolejny etap prac polegający na oszkleniu budynku czyli zamontowaniu na stalowej konstrukcji wielkich, szklanych szyb. Prace te powinny potrwać około miesiąca. Potem pracowników firmy Skanska – czyli głównego wykonawcy, czekają prace przy budowie zaplecza kuchennego, wieżyczki, w której będzie znajdować się winda przewożąca gości na najwyższe kondygnacje, a także prace wykończeniowe.
Kierownik robót – Andrzej Grzeskowiak w rozmowie z Radiem Zielona Góra nie ukrywał, że na wykonanie tych prac i inwestycji dodatkowych, nie przewidzianych wcześniej w umowie, potrzeba więcej czasu niż planowano. A te dodatkowe prace to domek winiarza i budowa fragmentu wejścia od strony ulicy Wrocławskiej.
Budowę z ramienia miasta nadzoruje Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dyrektor Zakładu – Wojciech Janka zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju. „Wszystkie prace są wykonywane wzorowo i mamy nad nimi stały nadzór” – zapewnia. „Nasza współpraca z firmą Skanska układa się bardzo dobrze” – dodaje Wojciech Janka.
Skanska jest też przygotowana na nadchodzące mrozy. Jeśli drastycznie spadnie temperatura, pracę rozpoczną piece olejowe, które ogrzeją wnętrze Palmiarni tak, aby nie ucierpiały znajdujące się w niej rośliny.

Katarzyna Fedro
Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: