24 października 2007

Remonty ulic

Poprawi się jakość zielonogórskich ulic. Intensywne roboty drogowe są teraz prowadzone na ulicy Łużyckiej i Zjednoczenia. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać do zakończenia prac.

Na ulicy Łużyckiej zamknięte są dwa pasy jezdni - po jednym pasie w każdym kierunku. Ale utrudnienia są również z wjazdem w boczne, osiedlowe uliczki. „Najgorzej jest w godzinach szczytu” – potwierdza kierownik robót, Krzysztof Wasilewski z firmy Strabag. Ulica będzie miała nową nawierzchnię, a zakończenia prac powinniśmy spodziewać się pod koniec listopada. „Następuje rozbiórka starych krawężników, montowanie nowych, a po nich będziemy nakładać nową nawierzchnię” – dodaje.
O tym jak trudno jest płynnie przejechać przez Łużycką w godzinach szczytu komunikacyjnego mówili nam zielonogórscy kierowcy. Mimo tego cieszą się, że niedługo ulica będzie jak nowa.
Utrudnienia są w tej chwili także na alei Zjednoczenia. Jak zapewnił nas Piotr Tykwiński - kierownik biura Zarządzania Drogami przy Urzędzie Miasta, ta ulica wymagała remontu w trybie natychmiastowym. „Były miejsca gdzie łata była na łacie” – mówi Tykwiński.

Katarzyna Fedro
Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: