29 października 2007

Wiadukt do remontu

Najpierw badania stanu technicznego, później projekt budowlano-wykonawczy. Do końca marca będziemy wiedzieli co trzeba dokładnie zrobić z wiaduktem na ulicy Sulechowskiej i ile będzie kosztował jego remont. Miasto wyłoniło firmę, która wykona projekt. To duży krok naprzód, jednak do wejścia ekip budowlanych jeszcze długo.

Prezydent miasta Janusz Kubicki nie ma wątpliwości, że z remontem ulicy Sulechowskiej nie można dłużej zwlekać i pieniądze na tę inwestycję powinny się znaleźć w przyszłorocznym budżecie.
„Jest to droga, którą wjeżdża się do miasta – nie wygląda najlepiej, wiadukt też jest w opłakanym stanie i trzeba to szybko poprawić” – mówił w Rozmowach Kontrolowanych na 97,1 FM.
Przetarg na wykonanie oceny stanu technicznego i projekt wygrało konsorcjum firm z Wrocławia i Gdyni. Przedni nim jest kilka zadań – przede wszystkim przeprowadzenie badań materiałowych i ocena stanu technicznego. W ramach remontu wiaduktu odświeżone mają być powierzchnie i uzupełnione ubytki – w betonie i konstrukcji schodów. Natomiast na ulicy Sulechowskiej ma się pojawić nowa nawierzchnia jezdni i chodniki. Czy będą potrzebne jeszcze inne prace? To będzie wiadomo po kontroli stanu technicznego wiaduktu.
Konsorcjum za swoje prace otrzyma 191 tysięcy złotych.
Dodajmy, że prezydent miasta wśród priorytetów drogowych wymienia też poprawę komunikacji na Jędrzychowie i wiążące się z tym wykonanie przebicia do Botanicznej oraz remont ulicy Jaskółczej.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: