08 listopada 2007

Co dalej z "Hotelem pod Wieżą"?

Jest szansa, że "Hotel pod Wieżą" na zielonogórskim deptaku wróci do dawnej świetności. W przyszłym tygodniu poznamy nowego właściciela obiektu. 14. listopada zostanie rozstrzygnięty przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta.

W tej chwili budynek niszczeje i nie jest przez nikogo używany. Nie ma tam praktycznie żadnego sprzętu i od dłuższego czasu nie były tam prowadzone żadne prace remontowe. Na ostatniej sesji Rady Miasta radny PO - Krzysztof Machalica mówił nawet o tym, że część majątku po byłym hotelu jest rozkradana.
Z pytaniem o przyszłość „Hotelu pod Wieżą” udaliśmy się do właściciela budynku czyli do zielonogórskiego magistratu. Jak zapewnił nas kierownik biura prezydenta miasta - Tomasz Nesterowicz, wkrótce dowiemy się w czyje ręce trafi budynek. Nesterowicz dodaje, że miasto chce, aby nadal była tam prowadzona działalność hotelarska. „Wiemy, że w Zielonej Górze nie ma zbyt wielu hoteli i zakładamy, że osoba, która kupi obiekt, przeznaczy go na hotel” – mówi.
Drzwi do hotelu zamknięte są na cztery spusty. Co gorsza – budynek nie jest zabezpieczony. O tym, że dawniej był tam "Hotel pod Wieżą" świadczy tylko napis nad wejściowymi drzwiami. „Z założenie wszystko będzie podlegało wymianie” – dodaje Nesterowicz.
Wiadomo, że miasto nie sprzeda budynku hotelu za mniej niż 4 miliony złotych.

Katarzyna Fedro

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: