19 listopada 2007

Deptak czeka na liftingBiuro Funduszy Unijnych Urzędu Miasta ostro pracuje nad wnioskiem o dofinansowanie wymiany nawierzchni zielonogórskiego deptaka i uliczek prowadzących do Ratusza. Te zadania znalazły się w projekcie budżetu, ale warunkiem niezbędnym do ich realizacji jest pozyskanie dofinansowania.

„Projekt uwzględnia wymianę nawierzchni placów głównych w śródmieściu. Przede wszystkim Starego Rynku, ale nie tylko” – mówi naczelnik Biura Inwestycji Miejskich Alicja Makarska. Cała inwestycja, o wartości 12 milionów, obejmuje głównie przebudowę nawierzchni i powrót do nawierzchni z kamienia. Ulice i chodniki będą tej samej wysokości, wydzielone jedynie kostką innego koloru. Prace mają objąć Plac Pocztowy, Sobieskiego, Stary Rynek i Żeromskiego do Kupieckiej. Szefowa Fundacji na Rzecz Rewitalizacji Zielonej Góry Alina Gajec mówiła Radiu Zielona Góra, że jej marzeniem jest, by w przyszłości kolejne miejsca zyskały podobną nawierzchnię. „Mam nadzieję na uporządkowanie również Placu Słowiańskiego” – mówiła.
Miasto ma też gotową dokumentację projektową na zagospodarowanie terenu przy Filharmonii Zielonogórskiej wraz z fontanną oraz na podświetlenie Filharmonii, kościoła Matki Boskiej i czterech kamienic na Żeromskiego i Starym Rynku.

Sylwia Misiak
Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: