06 listopada 2007

Giełda w nowym miejscu ruszy już za chwilę

- Utwardzony plac i porządek to plusy w porównaniu z Sulechowską. Ale jak my się tutaj pomieścimy? - oceniają handlowcy lokalizację giełdy na al. Zjednoczenia.

Jutro Rafał Piosik chce rozpocząć stawianie pawilonu przy al. Zjednoczenia 102. Mężczyzna 15 lat handlował na giełdzie przy ul. Sulechowskiej, ale podobnie jak inni sprzedawcy - w związku z planami urzędu miejskiego - musi się stamtąd wynieść. Piosik prawdopodobnie rozpocznie działalność w nowym miejscu już od poniedziałku.

Na razie na Zjednoczenia przeniosło się 35 handlowców. Czy są zadowoleni z przeprowadzki?

Przy Sulechowskiej był bałagan

- Na pewno utwardzony plac i porządek to plusy w porównaniu ze starym miejscem. Przy Sulechowskiej nie brakowało bałaganu. Boję się tylko, że przy Zjednoczenia będzie za wąsko dla tak dużej liczby aut - podejrzewa Piosik.
Inni sprzedawcy są też boją się ciasnoty. - Ja na przykład wozem ciężarowym już tu nie wjadę - macha ręką jeden ze sprzedawców. Inny dodaje: - Oby tylko klienci szybko się przyzwyczaili.

Sprawdzone pod względem jakości

Teraz na giełdzie lokują się handlowcy ze swoimi kontenerami, firmami usługowymi. Wielu z nich przetransportowało pawilony z Sulechowskiej. Innym wybudowano nowe pomieszczenia.

- Te przeniesione kontenery sprawdziliśmy pod względem jakości i estetyki. Tak, by pasowały do nowego miejsca - mówi Szewczuk. Handlowcy zapłacili za rozbiórkę, przenosiny i instalację pawilonów. Rynek rolno-towarowy zapewnił podłączenie wody, prądu i sieci telefonicznej.

Wszyscy sprzedawcy mają przenieść się na dobre na al. Zjednoczenia w ciągu trzech tygodni

Teraz trwają jeszcze końcowe prace adaptacyjne. Przygotowywane są stanowiska do handlu z samochodów. Na dniach stanie pomieszczenie z gastronomią a także toalety. Do giełdy można dojechać z trzech stron: od al. Zjednoczenia, ul. Elektronowej, a także Dekoracyjnej. Pierwsza fala klientów ruszy tam już w prawdopodobnie pod koniec miesiąca.

Artur Matyszczyk
Źródło: gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: