08 listopada 2007

Nowoczesna sala na Jędrzychowie

Sala gimnastyczna na miarę XXI wieku - taką oficjalnie otwarto dzisiaj przy Szkole Podstawowej na Jędrzychowie. Przez ostatni rok postawiono tam nowoczesny obiekt o powierzchni blisko 800 metrów kwadratowych z trybunami na 160 miejsc. Efekty dopełniają elektronicznie opuszczane kosze i kotary czy podgrzewana podłoga.

„Szkoła czekała na taką salę 60 lat” - opowiada dyrektor SP 8, Elżbieta Iwaniec. „Ta sala spełnia wszystkie niezbędne parametry, aby zajęcia odbywały się w bardzo dobrych warunkach” – mówi.
Sala gimnastyczna została dzisiaj oficjalnie otwarta, jednak uczniowie korzystają z niej już od pewnego czasu. Młodych ludzi cieszą zwłaszcza techniczne nowości zamontowane w nowym obiekcie, szczególnie tablica elektroniczna sterowana pilotem.
Powody do zadowolenia mają także władze Zielonej Góry, które zwracają uwagę na fakt, że to pierwsza sala gimnastyczna na Jędrzychowie. „Skorzystają z niej nie tylko uczniowie” - mówi wiceprezydent, Wioleta Haręźlak. „To jest pierwsza i na razie jedyna sala w tej części miasta” – dodaje.
Budowa sali gimnastycznej była ostatnim etapem przebudowy szkoły na Jędzychowie. Za blisko 10 milionów złotych do starego budynku ósemki dobudowano nową, większą cześć i utworzono boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Łukasz Woźnicki

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: