13 listopada 2007

Protesty oddalone

Miasto wygrywa z niedoszłymi projektantami basenu. Dzisiaj w Warszawie arbitrzy Urzędu Zamówień Publicznych wydali korzystną dla władz Zielonej Góry decyzję, oddalając protesty w sprawie wyboru projektanta zielonogórskiego basenu i hali. Protesty zostały oddalone ze względów formalnych "Firma Modern Construction z Poznania nie dostarczyła na czas wszystkich dokumentów odwoławczych, z kolei firma pana Gołębiewskiego nie wykazała interesu prawnego przyłączając się do protestu" - mówił Robert Jagiełowicz pełnomocnik prezydenta miasta do spraw budowy basenu i hali.

Warunki formalne, których nie spełnili protestujący projektanci sprawiły, że arbitraż nie rozstrzygnął zarzutów jakie firmy stawiały miastu.
Przypomnijmy, że przed miesiącem konkurs na to zadanie wygrała Pracownia Projektowa Szczuraszek i Dominiczak z Ostrowa Wielkopolskiego. Od decyzji komisji konkursowej odwołali się jednak pozostali projektanci. Gdy to okazało się nieskuteczne, firma Modern Construction z Poznania złożyła protest w Urzędzie Zamówień Publicznych. Do protestu dołączyła także Pracownia Projektowa Gołębiowski z Zielonej Góry. Projektanci zarzucali zwycięskiej ofercie z Ostrowa, która opiewała na 65 milionów, że jest za niska i koszty będą dwukrotnie wyższe. Z dzisiejszej decyzji zadowolony jest prezydent Janusz Kubicki, jednak zachowuje umiarkowany optymizm co do dalszych losów tej sprawy. "Ja bym nie chwalił dnia przed zachodem słońca, jednak protesty zostały oddalone, co wskazuje na to, że Urząd postępował w sposób słuszny. Ja tylko czekam na tą możliwość, abym mógł złożyć swój podpis pod umową. Zrobię to niezwłocznie, gdy tylko prawnicy powiedzą, ze mam do tego prawo" - tłumaczy prezydent. Zgodnie z werdyktem Urząd może już podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu, jednak jak zapowiadają miejscy prawnicy z decyzją poczekają do czasu dostarczenia jej na piśmie.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: