06 listopada 2007

Ratusz: architektoniczne konsultacje

Architekci i projektanci rozmawiają dzisiaj z przedstawicielami miasta o przebudowie pomieszczeń w Ratuszu, które miałyby stać się siedzibą Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji Turystycznej. Mimo, że otwarcie Centrum władze miasta uzależniają od pozyskania unijnych dotacji, nie wykluczone, że już niedługo rozpoczną się prace projektowe.

Dzisiaj w Ratuszu pojawili się architekt Krzysztof Berezowski i projektant Ryszard Krawczyk. Ich zdaniem zaprojektowanie, a później wykonanie inwestycji w prawym skrzydle Ratusza to duże przedsięwzięcie. Krzysztof Berezowski po obejrzeniu wnętrz określił je jednym słowem – ruina. „Trzeba to doprowadzić do porządku, wykonać instalacje i duży remont. Ratusz jest pod ochroną konserwatorską i wszystko trzeba konsultować z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Ale nie mam wątpliwości, że docelowo będzie to bardzo ładny punkt” – mówił Radiu Zielona Góra.
Także projektant Ryszard Krawczyk dodaje, że konsultacje z konserwatorem to jeden z trudniejszych etapów projektowania. Do zagospodarowania jest około 250 metrów kwadratowych, na których powstanie kilka sal. Po przebudowie w prawym skrzydle Ratusza ma się znaleźć także wypożyczalnia rowerów.
Miasto zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie Centrum Informacji Turystycznej ze środków unijnych na początku przyszłego roku. Punktu mógłby zostać otwarty w grudniu.

Sylwia Misiak
Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: