19 listopada 2007

Remonty zatok autobusowych

Zielonogórscy kierowcy znów muszą liczyć się z utrudnieniami. Tym razem na przeszkody napotkają na ulicy Bema oraz na Podgórnej. Ma to związek z remontem zatok autobusowych, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu. Zakończenia prac możemy spodziewać się w połowie grudnia.

Miasto zaplanowało remont sześciu zatok. Pierwsze dwie już zostały rozkopane - są to zatoki na ulicy Bema przy Dworcu PKP i na Podgórnej na przeciwko Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jak mówi Alicja Makarska - naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich w zielonogórskim magistracie, właśnie te dwie zatoki wymagały remontu w pierwszej kolejności.
Prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu i od razu pojawiły się utrudnienia w ruchu. Przystanki zostały przeniesione, autobusy MZK zatrzymują się na tymczasowych przystankach, a rozkopane ulice: Bema i Podgórna sprawiają problemy kierowcom, nie tylko autobusów. Potwierdza to z-ca dyrektora ds. technicznych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze - Andrzej Janecki.
Przystanek autobusowy z ulicy Bema został przeniesiony na Sulechowską, a ten z Podgórnej - około 100 metrów w kierunku os. Pomorskiego. Utrudnienia spowodowane remontem zatok potrwają do 15. grudnia. W przyszłym roku remontu doczekają się kolejne dwie zatoki - na Waryńskiego i na Wojska Polskiego.

Katarzyna Fedro
Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: