20 listopada 2007

Rozrasta się nam galeria Tesco

Ruszyły prace budowlane przy rozbudowie hipermarketu Tesco w Zielonej Górze. - Otwarcie wiosną przyszłego roku - zapowiada Przemysław Skory z biura prasowego firmy.

Sieć Tesco Polska deklaruje, że dotychczasowa powierzchnia galerii handlowej przy ul. Energetyków zwiększy się aż trzykrotnie. Nowa powstanie od strony głównego wejścia, czyli tam, gdzie teraz jest chodnik i parkingi.

- Powstanie aż 20 sklepów i punktów usługowych - zapowiada Przemysław Skory z biura prasowego Tesco Polska. Na razie przedstawiciele firmy nie zdradzają, jakie konkretne marki pojawią się w pasażu. Wiadomo jednak, że do dyspozycji klientów będzie duży sklep z artykułami RTV i AGD. Pojawi się salonik multimedialny. Nie zabraknie kilku markowych sklepów z odzieżą, także dziecięcą. Powstanie sklep obuwniczy, optyk, cukiernia, kwiaciarnia. - Będzie także sklep z biżuterią i perfumeria. Takie z naprawdę wysokiej półki - zapowiada rzecznik Tesco.

Sieć zapewnia, że nie boi się konkurencji powstającej w drugiej części miasta, megagalerii Focus Park, która swoją siedzibę znajdzie w budynku dawnej Polskiej Wełny. - Przed każdą tak poważną inwestycją przeprowadzamy wśród klientów własne badania na temat zainteresowania proponowaną ofertą. Zrobiliśmy tak również w przypadku Zielonej Góry. Okazało się, że mieszkańcy tego miasta są bardzo zainteresowani rozbudową naszego sklepu. Myślę, że będą z nas zadowoleni - mówi Przemysław Skory.

Obecnie w małym pasażu Tesco działa m.in. apteka, salonik prasowy, sklep obuwniczy i pralnia. Cała hala hipermarketu liczy 8 tys. mkw.

Mimo że z powodu prowadzonych prac z parkingu zniknęło już trochę miejsc postojowych, kierowcy nie muszą obawiać się utrudnień w przyszłości. Jak zapewnia rzecznik, rozbudowa galerii nie wiąże się ze zmniejszeniem ich liczby na stałe. - Wręcz przeciwnie. Wkrótce swoje samochody będzie mogło tu zaparkować aż 870 klientów. To jedynie kwestia innego zagospodarowania terenu wokół sklepu - uspokaja.

To już kolejna galeria handlowa w Zielonej Górze. Kilka lat temu w centrum miasta stanęła Galeria Grafitt z kilkunastoma markowymi sklepami odzieżowymi. Ponad rok temu swój pasaż handlowy rozbudował hipermarket Auchan. To jednak wciąż niejedyne miejsca, w których zielonogórzanie będą mogli robić zakupy.

Cały czas trwają prace przy budowie Focus Park. Według zapowiedzi inwestora ta największa w mieście galeria handlowa ruszy latem przyszłego roku. W centrum rozrywkowo-handlowym o powierzchni 48 tys. mkw. przewidziano parking na ok. 600 samochodów. W budynku znajdzie się około sto sklepów i punktów usługowych oraz kino Cinema City. Brytyjska firma Parkridge zamierza zainwestować w realizację tego projektu 43 mln euro. W sumie pracę na terenie obiektu będzie mogło znaleźć około 500 osób.

Kalina Celińska, Beata Tokarz
Źródło: gazeta.pl

Brak komentarzy: