10 listopada 2007

RZG - Plac Pocztowy 16: o drodze przez park

Do 15. listopada prezydent miasta ma obowiązek przedłożyć ostateczny projekt budżetu Radzie Miasta. My już dzisiaj poznaliśmy najważniejsze propozycje z działu Inwestycje. Rozmawialiśmy o nich na Placu Pocztowym 16 z prezydentem miasta Januszem Kubickim oraz przedstawicielami ugrupowań tworzących zielonogórską Radę Miasta.

Oceny projektu budżetu były pozytywne. Ale jedną ze spraw, która podzieliła naszych gości była budowa drogi przez Park Piastowski. Prezydent Janusz Kubicki przekonywał, że jest ona niezbędna. Dodawał, że to nie koniec inwestycji w tym rejonie, bo planowane jest także zagospodarowanie Górki Tatrzańskiej i powiększenie w jej stronę Parku Piastowskiego.
Jacek Budziński, radny PiS mówił, że rozumie argumenty za budową drogi, ale zaproponowany w projekcie budżetu wariant łącznika między Wyszyńskiego a Botaniczną niekoniecznie może być najlepszym rozwiązaniem. „Osobiście nie jestem zwolennikiem prowadzenia drogi przez Park Piastowski, bo nie będzie on już tym samym parkiem, ale rozumiem, że połączenie Jędrzychowa z miastem jest potrzebne. Jednak może trzeba byłoby poszukać innych rozwiązań” – mówił Budziński.
Radny LiD Edward Markiewicz podzielał obawy Budzińskiego, ale dodawał, że droga musi powstać. „Tego rodzaju inwestycje nie spotykają się ze stuprocentowym poparciem, ale w takich przypadkach trzeba wybierać mniejsze zło, lub większa dobroć, która dotyczy większej liczby ludzi” – komentował.
Artur Zasada, jako szef komisji budżetu zwracał uwagę na aspekty finansowe związane z tą inwestycją. „Pytanie, czy zmieścimy się w zapisanych pieniądzach, bo z 10 milionów może się zrobić 15 albo 20. Jak zobaczymy wyliczenie czarno na białym, zdecydujemy czy droga powinna być, czy też nie” – mówił radny z klubu PO.
Prezydent Janusz Kubicki zapewniał tez, że w projekcie budżetu są zapisane pieniądze na dalszą modernizację stadionu żużlowego, a także na kolejne etapy związane z halą widowiskowo-sportową i basenem.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: