07 grudnia 2007

Budowa basenu i hali: Przetarg unieważniony. Będzie nowy

Nad budową zielonogórskiego basenu wisi fatum - tak zapewne uważają wszyscy, którzy śledzą ten temat. Dziś po raz kolejny zmieniły się losy przetargu i odwołań z nim związanych. Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie unieważniła przetarg. W związku z tym Miasto musi jeszcze raz przygotować całą procedurę.

Jak nam powiedział pełnomocnik prezydenta ds. budowy basenu Robert Jagiełowicz, takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał, gdyż przyczyna unieważnienia przetargu nie ma nic wspólnego z odwołaniami składanymi przez projektantów. "Zakwestionowano jedno kryteriów - kryterium eksploatacji. Arbitrzy ocenili, że to zbyt wczesny etap, by móc ocenić takie koszty" - relacjonował Jagiełowicz.
Miasto ma prawo odwołania się od dzisiejszego wyroku, ale jak zapowiada Jagiełowicz, aby usprawnić dalsze działania odwołania nie będzie. Magistrat zaczeka do czasu uprawomocnienia się wyroku i ogłosi nowy przetarg w nieco innej niż dotychczasowa formie.
"Nie będą to negocjacje z ogłoszeniem, ale przetarg na projekt z wykonaniem, dzięki temu uda nam się nadrobić ten stracony czas. Negocjacje dały nam wiele informacji, z których na pewno skorzystamy. Jedno, co pozostanie niezmienne w nowych warunkach przetargu, to kryterium ceny" - mówi Jagiełowicz.
Jeżeli uda się przeprowadzić procedurę konkursową w ten sposób, nie powinno być dużych opóźnień w stosunku do zakładanego terminu realizacji projektu.

Agata Adamczyk

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: