17 grudnia 2007

Estakady zamiast "ronda"?

Jest nadzieja na koniec utrudnień na rondzie PCK. Miasto zamierza w tym miejscu wybudować pierwsze w Zielonej Górze skrzyżowanie wielopoziomowe. W godzinach szczytu rondo u zbiegu alei Wojska Polskiego, Zjednoczenia i Dąbrówki cały czas jest zakorkowane.

„Są tam bardzo duże utrudnienia, a do tego dwa niezagospodarowane tereny, którymi z pewnością niedługo zainteresują się inwestorzy, co dodatkowo zwiększy ruch samochodowy” – mówiła Radiu Zielona Góra naczelnik Biura Inwestycji Miejskich Alicja Makarska. Dlatego w budżecie na przyszły rok zapisano środki na koncepcję budowy w tym miejscu skrzyżowania wielopoziomowego. Wcześniej zostaną przeprowadzone badania natężenia ruchu, głównie liczby samochodów przejeżdżających na wprost – trasą Zjednoczenia – Dąbrówki oraz aleją Wojska Polskiego.
Zielonogórzanie mają nadzieję, że dojdzie do realizacji tej inwestycji i rzeczywiście poprawią się warunki jazdy w rejonie Carrefoura i Castroramy. „Tam jest tragicznie i niebezpiecznie. Największy ruch jest przy hipermarketach. A dwupoziomowe skrzyżowanie to wspaniała rzecz. Jeśli tylko warunki na to pozwolą, taka krzyżówka powinna powstać” – mówili nam mieszkańcy.
Po Nowym Roku zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: