30 grudnia 2007

Przygotowania do przetargów

Jest budżet, czas na inwestycje. Plan miejskich wydatków został uchwalony w połowie grudnia, urzędnicy nie próżnują i już przygotowują się do pierwszych przetargów. W pierwszej kolejności miasto będzie poszukiwać wykonawców inwestycji, których nie udało się zrealizować w zeszłym roku a także tych najbardziej czasochłonnych.

„Na pewno będzie to ulica Zachodnia, elewacja budynku Centrum Integracji Społecznej, a przede wszystkim stadion” - mówi Alicja Makarska naczelnik Biura Inwestycji Miejskich.
Miasto liczy, że dzięki ogłoszeniu przetargów na początku roku uda się rozwiązać problem długotrwałego poszukiwania wykonawców. Jak trudne to zadanie świadczy chociażby przykład zagospodarowania Wagmostawu i Doliny Gęśnika. „Projektanta tego przedsięwzięcia udało się znaleźć dopiero za czwartym razem” - dodaje Alicja Makarska.
W roku 2008 zostanie przygotowany projekt, jego realizacja to już kwestia roku kolejnego. Wtedy Wagmostaw zostanie oczyszczony, w pobliżu powstanie mała scena, boisko i miejsce do odpoczynku.

Łukasz Woźnicki

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: