30 grudnia 2007

W ciągu trzech miesięcy przetarg basenowy

Dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli nowy pomysł na budowę basenu i hali. Władze Zielonej Góry przymierzają się do kolejnego przetargu – wszystko wskazuje na to, że w jednym konkursie będą chciały wybrać i projektanta i wykonawcę obiektu.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na projektanta został unieważniony przez Krajową Izbę Odwoławczą po zaskarżeniu jego wyników przez firmy startujące w konkursie. Wtedy największym zarzutem było wymaganie od projektantów wyliczenia kosztów budowy i eksploatacji obiektu. „Teraz będziemy mogli to zrobić i będziemy wiedzieli za jaką kwotę obiekt zostanie wybudowany” – przekonuje Robert Jagiełowicz, pełnomocnik prezydenta do spraw budowy basenu i hali.
Miasto liczy, że dzięki połączeniu zadań skrócą się procedury przetargowe i zyskamy na czasie. To ważne, bo za magistratem ciągnie się sprawa poprzedniego przetargu. Jeden z niedoszłych projektantów odwołał się do sądu. „Teraz będziemy lepiej zabezpieczeni. Dokonaliśmy m.in. modyfikacji kryteriów dobory wykonawców” – dodaje Jagiełowicz.
Nowy przetarg będzie można ogłosić, gdy uprawomocnią się wyroki dotyczące poprzedniego. Miasto planuje rozpisać konkurs w ciągu trzech miesięcy.

Łukasz Woźnicki

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: