14 stycznia 2008

Będzie więcej miejsc na stadionie

Miasto rusza z modernizacją stadionu przy ulicy Wrocławskiej. W tym tygodniu zostaną ogłoszone dwa przetargi – jeden na powiększenie części trybun, a drugi na tablicę świetlną. Jak mówi Robert Jagiełowicz - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, to kolejny krok ku polepszeniu warunków w jakich kibice będą oglądać zawody żużlowe w nadchodzącym sezonie.

„Jako pierwszy będzie modernizowany sektor, przy którym jest w tej chwili scena. Tam będzie o blisko tysiąc miejsc więcej” – mówi Jagiełowicz i dodaje, że pojawiła się także koncepcja wstawienia trybun przenośnych, a to dałoby około trzech tysięcy więcej miejsc siedzących.
Do 13. kwietnia mają być też odremontowane trybuny znajdujące się przy wyjeździe ciągników i polewaczki. Ale to nie koniec inwestycji - jeszcze w tym tygodniu ogłoszony ma być przetarg na zakup i montaż tablicy świetlnej.
"Na modernizację stadionu potrzeba około 30 milionów złotych - mówi prezes ZKŻ Kronopol - Robert Dowhan i dodaje, że na drobnych pracach się nie skończy. Ma powstać koncepcja rozbudowy całego stadionu.
Władze miasta i klubu żużlowego planują zwiększyć pojemność stadionu do 20 tysięcy miejsc.

Katarzyna Fedro
Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: