22 stycznia 2008

Działka po złomowisku na sprzedaż

Parkingowa inwestycja szykuje się nie tylko na Placu Słowiańskim. Nowe miejsca postojowe mogą też powstać po drugiej stronie – przy ulicy Moniuszki. Miasto dysponuje tam działką o powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Kiedyś znajdowało się tam złomowisko.

„Chodzi o teren między ulicą Moniuszki a Zespołem Szkół Ekonomicznych” – wyjaśnia naczelnik Wydziału Geodezji Zdzisław Szczepański. Rozważana jest koncepcja, by w planie zagospodarowania przestrzennego zapisać budowę dwukondygnacyjnego parkingu, który byłby częścią kilkupiętrowego budynku. „Dwie kondygnacje zajmowałby właśnie ogólnodostępny parking, jedna ma być przeznaczona na handel, a cztery na biura i mieszkania” – ujawnia naczelnik. Pomysł już został uzgodniony z konserwatorem zabytków.
„Wyburzyliśmy tam komórki i stare budynki, od kilku lat teren jest przygotowywany do sprzedaży, a w tej chwili ruchy ogranicza jedynie brak planu zagospodarowania” – dodaje naczelnik i zapewnia, że jak tylko plan zostanie uchwalony, nieruchomość będzie wystawiona na przetarg.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: