02 stycznia 2008

Remonty zatok MZK

Remont zatoczek autobusowych przeciągnął się w czasie. Jednak jak zaznacza dyrektor MZK Barbara Langner jest to tylko kilka dni. Chodzi o to, że zatoki muszą być zrobione tak, aby służyły przez lata - dodaje dyrektor. Liczyliśmy na to, że w ubiegłym roku zostaną zakończone prace remontowe przystanków przy ul. Bema i przy ul. Podgórnej na przeciwko Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mimo, że remont przeciągnie się o kilka dni to i tak jesteśmy zadowoleni z ich realizacji.

Zatoki autobusowe, które mają koleiny i są nierównie utrudniają kierowcom autobusów niskopodwoziowych podjeżdżanie blisko krawężnika. Jest to także problem dla wsiadających do autobusu pasażerów niepełnosprawnych i matek z wózkami.
Mieszkańcy mówią, że zielonogórskie przystanki i zatoki autobusowe są zrobione dobrze. Choć jak wiadomo remonty są zawsze potrzebne, bo jak mówił jeden z mieszkańców, koleiny na niektórych przystankach są bardzo głębokie i trzeba coś z tym zrobić. Inni mówili, że nie zauważają potrzeby remontów.
W tym roku planowany jest remont kolejnych zatok autobusowych. Pierwsza ma być odnowiona zatoczka przy al. Wojska Polskiego przed Osiedlem Zacisze.

Monika Szczepańska

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: