14 stycznia 2008

Szkołę muzyczną czeka remont

Budynek szkoły muzycznej przy alei Niepodległości już wkrótce zmieni swój wygląd. Dyrekcji szkoły udało się zdobyć środki na przygotowanie ekspertyzy technicznej budynku. Hubert Dziedzic - dyrektor szkoły powiedział, że koszt ekspertyzy pokryje Ministerstwo Kultury.

Już w przyszłym tygodniu w szkole muzycznej im. Karłowicza pojawią się eksperci, którzy będą badać czy budynek jest bezpieczny i jakie będą potrzebne prace remontowe. Fundacja na Rzecz Rewitalizacji Miasta ma w swoich planach remont elewacji budynku, który swoim wyglądem od lat straszy mieszkańców.
Prezes fundacji - Alina Gajec mówiła, że Fundacja będzie się starać o fundusze ze środków unijnych. Przygotowany jest projekt "Rozwój instytucji kultury o znaczeniu ponadregionalnym" w planie jest między innymi remont elewacji szkoły oszacowany na na 700 tysięcy złotych.
Kiedy nastąpi jego realizacja jeszcze nie wiadomo. Jak na razie dyrektorowi szkoły udało się zdobyć środki ze skarbu państwa na wykonanie ekspertyzy technicznej budynku. Zakończy się ona za kilka tygodni, w tym czasie również mają być zrobione odwierty za budynkiem, aby sprawdzić stan wody gruntowej, bo w planach dyrekcji jest rozbudowa szkoły.

Monika Szczepańska
Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: