02 stycznia 2008

WiMBP: Wasik dalej dyrektorem

"Najważniejsi są czytelnicy i będziemy robić wszystko, by ich obsługa była jak najlepsza" - mówi Maria Wasik, która ponownie została dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zarząd województwa utrzymał rozstrzygnięcia komisji konkursowej na to stanowisko.

By doskonalić obsługę czytelników biblioteka podejmie w tym roku szereg działań związanych z informatyzacją. Jednym z nich jest instalacja programu dla dzieci, który umożliwi stworzenie obrazkowego katalogu, łączącego w jednym okładkę, ilustracje a nawet tekst książki. "Młodzi czytelnicy nie zawsze bowiem radzą sobie z hasłami przedmiotowymi i wyszukaniem odpowiedniego tytułu" - ocenia Wasik.
Biblioteka zamierza też rozbudować centrum przetwarzania danych, które w coraz większym stopniu będzie obsługiwało filie miejskie. Na miejscu mają zostać także skomasowane informacje o regionie i turystyce. Na to ma być przygotowany duży projekt, który pozwoli zakupić sprzęt i programy.

"Mieszkańców miasta na pewno interesuje co będzie z gmachem biblioteki" - mówi dyrektor Wasik i zapowiada, że jeszcze w tym kwartale zostanie ogłoszony przetarg na projekt wymiany elewacji, centralnego ogrzewania i docieplenie gmachu. Teren wokół biblioteki ma zostać uporządkowany.

W tym roku zostanie też wyremontowania filia na osiedlu Morelowym, placówka będzie się też starać o remont największej bibliotecznej filii przy ul.Ptasiej.


Marta Czechowska

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: