18 lutego 2008

Będzie kolorowo i zielono

Zielonogórski magistrat przygotowuje się do wiosny. Urząd Miasta ogłosił przetarg na przygotowanie aranżacji zieleni na deptaku i w jego okolicach. Projekt zakłada profesjonalne sporządzenie koncepcji nasadzeń zieleni i form architektury ogrodowej. Władze miasta chcą, aby tej wiosny wszystkie krzewy i kwiaty na starówce współgrały z otoczeniem i istniejącymi już roślinami wieloletnimi.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu ma zadbać nie tylko o odpowiednie nasadzenia i pielęgnację kwiatów i roślin, ale także o estetykę – odpowiednią kolorystykę, wzornictwo pojemników, a także przemyślany dobór roślin. Jak mówi kierownik biura prezydenta miasta – Tomasz Nesterowicz, Zielona Góra będzie wyglądała jeszcze piękniej, a nowe kompozycje będą cieszyć oko nie tylko mieszkańców, ale także gości.
Najwięcej kwiatów i nowych roślin w gazonach pojawi się nie tylko na zielonogórskim deptaku, ale również w innych częściach miasta, np. przy alei Wojska Polskiego i na Placu Powstańców Wielkopolskich. Miasto planuje też posadzenie w Parku Sowińskiego kwiatów w kolorze biało–czerwonym, natomiast na deptaku – posadzenie świerków w gazonach.
Wykonawcę zamówienia poznamy na przełomie lutego i marca.

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: