07 lutego 2008

Droższa modernizacja

Rozbudowa stadionu żużlowego droższa niż się spodziewano. Dzisiaj otwarto koperty z ofertami firm chcących zająć się tworzeniem nowych miejsc na obiekcie przy ulicy Wrocławskiej. Zgłosiło się dwóch oferentów, których propozycje są na razie sprawdzane pod względem formalnym. Już jednak wiadomo, że firmy chcą więcej pieniędzy niż zakładało miasto.

Władze planowały wydać milion 200 tysięcy złotych i za te pieniądze zbudować tysiąc miejsc stałych i ponad 600 dostawianych. Tymczasem pierwsza z firm zażyczyła sobie 500 tysięcy złotych więcej, a druga 700. „Tu musimy poczekać na decyzję prezydenta - czy powtarzać przetarg czy wybrać jedną z ofert” - mówi szef gabinetu prezydenta miasta Tomasz Nesterowicz.
Prezydent Janusz Kubicki dzisiaj wieczorem wraca z urlopu. Już dzisiaj na temat stadionu wypowiadał się radny PiS Kazimierz Łatwiński. Jego zdaniem konieczne jest stworzenie kompleksowej koncepcji rozbudowy całego obiektu, która określi na przykład gdzie postawić toalety, zamontować tablicę elektroniczną czy jak rozbudować trybuny. „Na razie mamy przetarg z wolnej ręki na 'małą' koncepcję rozbudowy. To nie zastąpi jednak profesjonalnego projektu” - przekonywał radny.

Łukasz Woźnicki

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: