29 lutego 2008

Działka w centrum na sprzedaż

Powstanie kolejny biurowiec w Zielonej Górze. Wczoraj zapadła decyzja o tym, aby działkę na parkingu przy Filharmonii przygotować do sprzedaży. Magistrat liczy na to, że do miejskiej kasy wpłynie kilka milionów złotych.

„Planuje się tam zabudowę usługowo-mieszkaniową o powierzchni sprzedaży do 400 metrów kwadratowych. Budynek będzie musiał gabarytami i formą architektoniczną nawiązywać do sąsiednich” – mówi naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarowania Mieniem Zdzisław Szczepański. Dokładnie chodzi o parking Filharmonii graniczący z ulicą Westerplatte, aleją Wojska Pilskiego i Placem Powstańców Wielkopolskich. „Pół roku temu sprzedawaliśmy w tym rejonie trzy stumetrowe działki. Ich cena wywoławcza wynosiła sto tysięcy, a każda poszła za milion złotych. Teraz też liczymy na podobną cenę” – dodawał Szczepański.
Zielonogórzanie, z którymi rozmawialiśmy w tym miejscu widzą parking, biurowiec lub centrum rozrywki. Większość podkreślała, że jeśli powstanie tam obiekt, to koniecznie z parkingiem, bo w tym rejonie miasta bardzo trudno o wolne miejsca.
Po decyzji o warunkach zabudowy, zostanie dokonana wycena, później prezydent musi wydać odpowiednie zarządzenie i za około 3 miesiące działka zostanie wystawiona na sprzedaż.

Monika Szczepańska

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: