27 lutego 2008

Elewacja Focus Park

Zielonogórzanie już mogą zobaczyć jak będzie wyglądała elewacja Focus Park. Odsłonięto pierwszą ścianę – od skrzyżowania Wrocławskiej z Aleją Konstytucji 3 Maja. Efekt został osiągnięty po kilkukrotnych próbach kolorystycznych.

Wojewódzka Konserwator Zabytków Barbara Bielinis-Kopeć tłumaczy, że najpierw uzgodniono kolorystkę obiektu na podstawie kolorników, ale próba na elewacji wypadła nieciekawie, bo ściany wyglądały na prawie białe. W drugim podejściu postawiono na szarości, które również w próbniku wydawały się pasować do historycznego obiektu, ale po pomalowaniu fragmentu ścian, elewacja znów nie spełniła oczekiwań. Powiodła się dopiero trzecia próba – elewacji nadano barwę naturalnego tynku z ciepłą domieszką żółci. „Kolor jest jasny, ciepły, efektowny, podkreśla architekturę w jej historycznej szacie” – mówiła nam konserwator.
Także zielonogórzanom podoba się elewacja Focus Park. Nie wszyscy na podstawie odsłoniętego fragmentu potrafią sobie wyobrazić efekt końcowy, ale nie wątpią, że będzie jeszcze piękniej. „Jeśli całość będzie wyglądała jak ta ściana, stara Polska Wełna będzie wyglądała bardzo ładnie” – mówili mieszkańcy miasta.
Z barwą ścian ładnie komponują się także okna. Tu postawiono na kolor szaro-oliwkowy. Także dobór oświetlenia obiektu został ustalony z konserwatorem. Jednak na podświetlenie jeszcze trochę musimy poczekać. Otwarcie obiektu – za pół roku.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: