29 lutego 2008

Focus Park wyłonił się z ruin

- Co mi się najbardziej podoba? To, że widać zabytkowy charakter centrum - mówi Arkadiusz Gawron. Polska Wełna coraz bardziej zamienia się w Focus Park.

Jeszcze niedawno widać było tylko dźwigi i rusztowania. I mieszkańcom trudno było uwierzyć, że już w sierpniu centrum handlowo-rozrywkowe ma otworzyć się dla klientów. Ale od kilku dni zielonogórzanie już zachwycają się odnowioną zabytkową elewacją budynku z wieżami i podpatrują, co tam dzieje się na budowie Focus Parku. "Parkridge montuje baterie słoneczne” - napisał jeden z Czytelników. Zachwycony. Musimy jednak sprostować tę wiadomość: to nie są baterie, ale świetliki w dachu budynku, wzorowane na tych, które wcześniej były w Polskiej Wełnie. Ich zamontowanie zaleciła firmie Parkridge konserwator zabytków. Jak widać, słusznie.

Focus Park coraz bardziej nabiera realnych kształtów. Kończą się prace przy budowie dwukondygnacyjnej hali, w której będzie centrum handlowo-rozrywkowe. Również odnawianie zabytkowego budynku z wieżami zmierza ku końcowi. Teraz czas na wnętrza. - I właśnie podpisujemy umowy z firmami na prace wykończeniowe - mówi Arkadiusz Gawron, szef projektu budowy Focus Parku.

Przypomnijmy, że w Focus Parku będzie około 100 butików znanych marek, dziewięć sal kinowych Cinema City, klub fitness, restauracje, a nawet muzeum. Wnętrza centrum mają nawiązywać do fabrycznych klimatów Polskiej Wełny. Pasaż utrzymany będzie w szarej kolorystyce z dodatkami barw pastelowych. A betonowe filary byłej fabryki mają zostać zastąpione podobnymi - niektóre będą pokryte tynkiem, inne blachą nierdzewną, szczotkowaną. - Materiały będą bardzo wysokiej jakości - zapowiada A. Gawron.

Jakie będzie wnętrze budynku z wieżami, jeszcze nie wiadomo. Bo wciąż nie ma umowy na wynajem tych powierzchni. Dlatego na razie cieszyć oczy będzie odnowiona elewacja zabytku. Co najbardziej podoba się A. Gawronowi w zielonogórskim Focus Parku? - Zabytkowy charakter obiektu, połączony z nowoczesnością - mówi szef inwestycji.

Między innymi za takie projekty Parkridge Retail został wybrany przez miesięcznik branżowy "Builder” Firmą Budowlaną Roku 2007 w kategorii deweloperów.

Link do video z wnetrza Focus Park Zielona Góra: VIDEO

(źródło: gaztelubuska.pl)

Brak komentarzy: