28 lutego 2008

Koncepcję widzę ogromną, czyli plan na stadion

Umowa podpisana, firma z Lubina opracuje koncepcję rozbudowy stadionu żużlowego w Zielonej Górze

Efekt podpisanej wczoraj w zielonogórskim Urzędzie Miasta umowy powinniśmy zobaczyć za trzy miesiące. Firma projektowa z Lubina na papierze ma pokazać, jak może wyglądać stadion przy ul. Wrocławskiej po przebudowie.

- Firma ma trzy miesiące na to, by opracować koncepcję przebudowy - powiedział prezes Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Sławomir Strzempek. - Ma ona zawierać m.in. projekt rozbudowy trybun do 20 tys. miejsc, przebudowę bądź budowę nowej wieży sędziowskiej, unowocześnienie parkingu dla motocykli, opracowanie nowego systemu wejść na stadion oraz lokalizację stałej tablicy elektronicznej.

Jeśli chodzi o tablicę świetlną, to pojawi się ona na zielonogórskim stadionie, zanim rozpocznie się jego gruntowna przebudowa. Na pewno zainstalowana zostanie przed pierwszym tegorocznym meczem ekstraligi. Będzie to tablica tymczasowa, którą w każdej chwili można zdemontować i przenieść w inne miejsce. Na stadionie pojawi się zamiast starej tablicy wyników. Za telebim, na którym będą wyświetlane wyniki, reklamy, zdjęcia, filmy i być może powtórki wyścigów, miasto zapłaci 150 tys. zł.

W tym sezonie na stadionie żużlowym będzie też trochę więcej miejsca dla kibiców. Na sektorze, który powstanie w miejscu sceny, na drugim łuku, będzie mogło na krzesełkach usiąść 1224 kibiców. A na dostawianych trybunach, które rozciągać się będą na koronie stadionu, od nowego sektora w kierunku parkingu dla motocykli, miejsce znajdzie maksymalnie 318 fanów. - Na prośbę kibiców nie wyburzyliśmy starego kamiennego elementu, tam gdzie namalowany jest symbol zielonogórskiego klubu, czyli Myszka Miki - powiedział Strzempek. - To miejsce zostanie odnowione i wkomponowane w nową trybunę.

(źródło: gazeta.pl)

Brak komentarzy: