07 lutego 2008

Miliony na dofinansowanie

2,5 miliona złotych na nowe chodniki, parkingi i place zabaw - taką kwotą władze Zielonej Góry są gotowe dofinansować małe inwestycje na terenie miasta. To ważna informacja dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych a także parafii. Jeśli zdecydują się na budowę czy remonty, połowa kosztów zostanie pokryta z budżetu miasta.

„Dofinansowanie otrzymają przedsięwzięcia najważniejsze dla mieszkańców. Te kilka milionów nie pokryje wszystkich kosztów ale mamy nadzieję, że uda się poprawić jakość życia na poszczególnych osiedlach”- mówi Tomasz Nesterowicz szef gabinetu prezydenta miasta.
Z dofinansowania powinny skorzystać przede wszystkim spółdzielnie a niektóre z nich już mają podobne doświadczenia. Tu dobrym przykładem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Kisielin, która w zeszłym roku wspólnie z miastem zbudowała chodnik na os. Pomorskim. Gorzej jest ze wspólnotami mieszkaniowymi. „Zainteresowane będą te, które posiadają budynek z terenem. Działkę, chodnik czy parking i tak muszą utrzymywać więc będzie to dla nich korzystne” - przewiduje Lech Dalmata kierownik zarządu wspólnot mieszkaniowych nr 2.
Wnioski od spółdzielni, wspólnot i parafii będą przyjmowane do końca lutego. Kto otrzyma dofinansowanie dowiemy się w połowie marca.

Łukasz Woźnicki

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: