14 lutego 2008

Remonty dróg

Zima choć łagodna dokonała spustoszenia na zielonogórskich drogach. Kierowcy narzekają, że jeździ się źle, miejscami asfalt jest w tragicznym stanie. Jak tylko się ociepli drogowcy wkraczają na ulice – „W tym roku planujemy dużo remontów” - mówi Piotr Tykwiński - kierownik biura zarządzania drogami.

- „Przewidujemy drugi etap remontu ulicy Strzeleckiej, przebudowę ul. Grunwaldzkiej i Ogrodowej, przystąpimy również do remontu części ulicy Chrobrego i Krzywoustego – zajmiemy się miejscami między budynkami, które trzeba przebudować tak, aby mogło tam stać więcej samochodów” – mówi Tykwiński.
Prace szykują się także na ulicy Osadniczej, na której jest dość duży ruch i gdzie swoją siedzibę ma coraz więcej firm. Remonty mają się odbyć również na ul. Ludowej do Rzeźniczaka, na Wroniej, Kasztanowej, a także na ulicy Salomei i Mokrej. Drogowcy wkroczą też na ulice Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego i Amelii. Planowana jest także budowa drogi dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 7.
Sporo udogodnień szykuje się także dla pieszych. - „Wyremontujemy także schody i chodniki na ul. Kraljveskiej i na ul. Zachodniej na wysokości Zespołu Szkół Specjalnych. Nowych chodników mogą się też spodziewać mieszkańcy osiedla Łużyckiego, Przyjaźni i Zacisze” – dodaje.
Oprócz większych remontów Biuro zarządzania drogami planuje także bieżące naprawy, a te rozpoczną się wraz z nadejściem wiosny.

Joanna Leśniewska

(źródło: rzg.pl)

Brak komentarzy: