26 marca 2008

Będą nowe wiaty

Pasażerowie MZK przestaną moknąć na przystankach. Miejski Zakład Komunikacji zleci ustawienie piętnastu nowych wiat. Staną w miejscach, gdzie teraz są tzw. „grzybki”, czyli najstarsze wiaty z plastikowym dachem oraz wiaty obornickie. Te ostatnie częściowo pójdą do likwidacji, a wiaty w lepszym stanie zostaną przeniesione na przystanki, gdzie nie ma ich wcale.

„Grzybki” znikną z Jędrzychowskiej, Lechitów, Strzeleckiej i Kożuchowskiej. Wymiana wiat szykuje się też m.in. na Batorego, Energetyków, Wrocławskiej, 1 Maja, Sienkiewicza i Botanicznej. „Ludzie chcieliby wszędzie przeszklonych, zabudowanych wiat, ale nie jesteśmy w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Mogę jednak zapewnić, że w ciągu 2,3 lat porządne wiaty staną na najbardziej uczęszczanych przystankach” – mówiła Radiu Zielona Góra dyrektor MZK Barbara Langner.
Rzeczywiście – nasza sonda potwierdziła, że mieszkańcy miasta zgłaszają potrzebę ustawienia przeszklonych wiat praktycznie na wszystkich przystankach. Najczęściej wymieniali ulice: Jaskółczą, Kożuchowską, 1 Maja, aleję Wojska Polskiego przy uczelni i Szosę Kisielińską.
Na całą operację MZK ma 200 tysięcy złotych. Nowe wiaty staną na przełomie maja i czerwca.

Sylwia Misiak

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: